Oddelenia - Hemoroidy – vyšetrenie a liečba

Hemoroidy – vyšetrenie a liečba

  • Popis

Popis

Poznáte ten nepríjemný pocit svrbenia či pálenia v oblasti konečníka? Nachádzate čoraz častejšie krv na toaletnom papieri? Obmedzuje vás každodenný nekomfort súvisiaci so “zlatou žilou”? Príďte sa poradiť s uznávaným špecialistom na hemoroidy a ochorenia konečníka, MUDr. Júliusom Muranským, ktorý má v odbore dlhoročné skúsenosti. Naša klinika ako jediné pracovisko v Bratislave poskytuje kompletnú škálu proktologických výkonov, a to od najjednoduchších ambulantných zákrokov až po najzložitejšie operácie v celkovej anestézii.

Vyšetrenie konečníka (proktologické vyšetrenie)
Pred samotným proktologickým vyšetrením u nášho špecialistu je potrebné, aby sa pacient na vyšetrenie pripravil. Odporúčame zavedenie 2 ks glycerínových čípkov večer okolo 21:00 resp. 22:00. Ďalšie 2 glycerínové čípky by si mal pacient zaviesť do konečníka ráno (v deň vyšetrenia). Následne by mal ísť na veľkú potrebu, po ktorej by sa mal samozrejme osprchovať a dôkladne umyť oblasť konečníka.

Náš špecialista sa počas celého vyšetrenia snaží, aby bolo pre vás čo najviac komfortné a bezbolestné. Prvým krokom je palpačné vyšetrenie, pri ktorom lekár nahmatá rezistencie a tuhosť konečníka. Potom nasleduje prístrojové vyšetrenie anoskopom/rektoskopom, ktoré umožní lekárovi na základe zraku posúdiť stav konečníka a na 95% aj konkrétnu diagnózu. V závislosti od nej potom stanoví najvhodnejšiu metódu liečby pre konkrétneho pacienta.

 

Liečba hemoroidov
Pri odporúčaní liečebnej metódy vychádza lekár predovšetkým z lokálneho nálezu (druhu a štádia hemoroidov). Potom na základe svojich skúseností a samozrejme dohody s pacientom odporučí ďalší postup. Na klinike REVIVE liečime hemoroidy najčastejšie týmito metódami:

Barronova ligatúra (gumičková metóda) – krátky ambulantný zákrok bez potreby lokálnej anestézie. Princípom je aplikácia špeciálneho gumového krúžku, ktorý „zaškrtí” prítokové a odtokové cievy. Hemoroidy v priebehu niekoľkých dní nekrotizujú (odomrú), spontánne sa odlúčia a odchádzajú so stolicou. Pre lepší výsledný efekt je vhodné postupovať pomalšie a zákrok viackrát opakovať.

Laserová operácia hemoroidov – najnovšia liečebná metóda s výhodou lepšieho hojenia a rýchlejšej rekonvalescencie. Miniinvazívny zákrok trvá približne 30 minút a môže prebiehať v lokálnej alebo celkovej anestézii. Laserom vieme odstrániť a ošetriť aj hemoroidy v pokročilejších štádiách, obnovujúce sa a krvácajúce hemoroidy.  Ďalšou výhodou je minimálne riziko opätovného obnovenia ochorenia. Pacient sa už po 3-4 dňoch môže vrátiť do zamestnania.

 

Liečba vysokofrekvenčnou abláciou – ide o chirurgické odstránenie hemoroidálnych uzlov v lokálnej anestézii. 

 

Liečba ďalších ochorení konečníka
Okrem liečby hemoroidov sa na našej klinike zaoberáme aj liečbou ďalších ochorení konečníka:
Fistuly resp. píšťaly (cesty/kanáliky mimo konečníka)
Polypy (zhubné a nezhubné výrastky na konečníku)
Abscesy (zápaly spojené s hnisaním konečníka)
Fisúry resp. trhliny konečníka (spôsobené slabým prekrvením a lokálnym poranením)
Nádory konečníka (zhubné a nezhubné)
Duplikatúry (zdvojenie kože a slizníc na konečníku)

 

Zabudnite na nepríjemné pocity bolesti, svrbenia či pálenia konečníka a cíťte sa opäť komfortne! Na proktologické vyšetrenie k nášmu špecialistovi sa môžete objednať na 0911 454 550 alebo revive@revive.sk

OBJEDNAŤ SA