fbpx

Oddelenia - Laserová operácia hemoroidov

Laserová operácia hemoroidov

  • Popis

Popis

Laserov├í oper├ícia je v s├║─Źasnosti najmodernej┼íia met├│da lie─Źby hemoroidov, vr├ítane komplikovan├Żch pr├şpadov. V├Żhodou tohto miniinvaz├şvneho z├íkroku je, ┼że umo┼ż┼łuje ve─żmi ├║─Źinne a z├írove┼ł ┼íetrne odstr├íni┼ą naraz v┼íetky hemoroidy. V porovnan├ş s chirurgick├Żm rie┼íen├şm je benefitom predov┼íetk├Żm minim├ílna bolestivos┼ą po z├íkroku a v├Żrazne skr├íten├Ż proces hojenia.

 

Pre koho je vhodn├í laserov├í lie─Źba hemoroidov

Lie─Źba hemoroidov pomocou lasera je vhodn├í pre v┼íetk├Żch (┼żeny aj mu┼żov), ktor├ş maj├║ probl├ęmy s hemoroidmi. Laserom je mo┼żn├ę prelie─Źi┼ą hemoroid├ílne uzly v ┼ít├ídi├ích II. a┼ż IV., teda aj pokro─Źil├ę stavy a obnovuj├║ce sa ─Źi krv├ícaj├║ce hemoroidy.

 

Ako prebieha laserová operácia hemoroidov

Z├íkrok trv├í pribli┼żne 30 min├║t a v z├ívislosti od ┼żelania pacienta ho realizujeme v lok├ílnej alebo celkovej anest├ęzii. Hemoroidy sa odstr├ínia pomocou tenk├ęho laserov├ęho l├║─Źa. Cievne zv├Ązky s├║ o┼íetren├ę laserom, ktor├Ż je ulo┼żen├Ż pod sliznicou kone─Źn├şka, tak┼że nedoch├ídza k jeho po┼íkodeniu, zjazveniu ani z├║┼żeniu. Bezprostredne po z├íkroku zmen┼íia hemoroid├ílne uzly svoj objem a┼ż o 40% a k ├║pln├ęmu ├║stupu doch├ídza do 6 t├Ż┼żd┼łov po z├íkroku.

 

Rekonvalescencia po laserovej operácii hemoroidov

Pribli┼żne hodinu po z├íkroku pacient oddychuje na l├┤┼żku. N├ísledne je prepusten├Ż do dom├ícej starostlivosti. Pacienti so zv├Ż┼íenou citlivos┼ąou zvy─Źajne u┼ż├şvaj├║ 2 dni po z├íkroku ─żahk├ę analgetik├í na tlmenie bolesti. Nako─żko z├íkrok nevy┼żaduje dlhodob├║ rekonvalescenciu ani PN, pacienti sa m├┤┼żu vr├íti┼ą do zamestnania u┼ż na 2. de┼ł resp. v priebehu p├ír dn├ş po z├íkroku.

 

Komplexnej lie─Źbe hemoroidov vr├ítane laserovej oper├ície sa venuje n├í┼í chirurg MUDr. J├║lius Muransk├Ż, MPH., ktor├Ż m├í v tejto oblasti viac ne┼ż 20-ro─Źn├║ prax. Na vstupn├ę vy┼íetrenie sa m├┤┼żete objedna┼ą na 0911 45 4 50 alebo revive@revive.sk

OBJEDNA┼Ą SA