fbpx

Oddelenia - Laserová operácia hemoroidov

Laserová operácia hemoroidov

  • Popis

Popis

Laserová operácia je v súčasnosti najmodernejšia metóda liečby hemoroidov, vrátane komplikovaných prípadov. Výhodou tohto miniinvazívneho zákroku je, že umožňuje veľmi účinne a zároveň šetrne odstrániť naraz všetky hemoroidy. V porovnaní s chirurgickým riešením je benefitom predovšetkým minimálna bolestivosť po zákroku a výrazne skrátený proces hojenia.

 

Pre koho je vhodná laserová liečba hemoroidov

Liečba hemoroidov pomocou lasera je vhodná pre všetkých (ženy aj mužov), ktorí majú problémy s hemoroidmi. Laserom je možné preliečiť hemoroidálne uzly v štádiách II. až IV., teda aj pokročilé stavy a obnovujúce sa či krvácajúce hemoroidy.

 

Ako prebieha laserová operácia hemoroidov

Zákrok trvá približne 30 minút a v závislosti od želania pacienta ho realizujeme v lokálnej alebo celkovej anestézii. Hemoroidy sa odstránia pomocou tenkého laserového lúča. Cievne zväzky sú ošetrené laserom, ktorý je uložený pod sliznicou konečníka, takže nedochádza k jeho poškodeniu, zjazveniu ani zúženiu. Bezprostredne po zákroku zmenšia hemoroidálne uzly svoj objem až o 40% a k úplnému ústupu dochádza do 6 týždňov po zákroku.

 

Rekonvalescencia po laserovej operácii hemoroidov

Približne hodinu po zákroku pacient oddychuje na lôžku. Následne je prepustený do domácej starostlivosti. Pacienti so zvýšenou citlivosťou zvyčajne užívajú 2 dni po zákroku ľahké analgetiká na tlmenie bolesti. Nakoľko zákrok nevyžaduje dlhodobú rekonvalescenciu ani PN, pacienti sa môžu vrátiť do zamestnania už na 2. deň resp. v priebehu pár dní po zákroku.

 

Komplexnej liečbe hemoroidov vrátane laserovej operácie sa venuje náš chirurg MUDr. Július Muranský, MPH., ktorý má v tejto oblasti viac než 20-ročnú prax. Na vstupné vyšetrenie sa môžete objednať na 0911 45 4 50 alebo revive@revive.sk

OBJEDNAŤ SA