fbpx

Oddelenia - Laserov├í oper├ícia k┼Ľ─Źov├Żch ┼ż├şl (varixov)

Laserov├í oper├ícia k┼Ľ─Źov├Żch ┼ż├şl (varixov)

  • Popis

Popis

Lie─Źba k┼Ľ─Źov├Żch ┼ż├şl (varixov) laserom predstavuje dnes najmodernej┼íiu a naj├║─Źinnej┼íiu met├│du odstr├ínenia k┼Ľ─Źov├Żch ┼ż├şl. V porovnan├ş s in├Żmi lie─Źebn├Żmi postupmi spo─Ź├şvaj├║ jej v├Żhody predov┼íetk├Żm vo v├Żraznom skr├íten├ş pr├íceneschopnosti, r├Żchlej┼íom hojen├ş a lep┼íom kozmetickom efekte bez vzniku rozsiahlych jaziev. Odborn├şci na na┼íej klinike maj├║ s laserov├Żmi oper├íciami k┼Ľ─Źov├Żch ┼ż├şl bohat├ę sk├║senosti. Pomohli u┼ż stovk├ím pacientov zbavi┼ą sa nepr├şjemn├ęho pocitu ┼ąa┼żk├Żch n├┤h, no─Źn├Żch k┼Ľ─Źov a nepekne vyst├║pen├Żch ┼ż├şl na doln├Żch kon─Źatin├ích.

 

Pre koho je vhodn├í laserov├í oper├ícia k┼Ľ─Źov├Żch ┼ż├şl

Laserov├í oper├ícia je vhodn├í pre pacientov, ktor├ş u┼ż dlh┼íiu dobu trpia ochoren├şm k┼Ľ─Źov├Żch ┼ż├şl a nepomohla im konzervat├şvna lie─Źba (pou┼ż├şvanie mast├ş a g├ęlov, u┼ż├şvanie vo─żnopredajn├Żch v├Ż┼żivov├Żch doplnkov a nosenie kompresn├Żch pan─Ź├║ch resp. obv├Ązu). Pacienti m├ívaj├║ pocit ┼ąa┼żk├Żch n├┤h, ktor├Ż je ─Źastokr├ít sprev├ídzan├Ż opuchmi a bolestiv├Żmi no─Źn├Żmi k┼Ľ─Źami. ┼Żily na doln├Żch kon─Źatin├ích maj├║ priemer a┼ż nieko─żko milimetrov a m├┤┼żu vystupova┼ą nad povrch ko┼że.

 

Ako prebieha laserov├í oper├ícia k┼Ľ─Źov├Żch ┼ż├şl

Cie─żom laserov├ęho z├íkroku je o┼íetrenie hlbok├Żch ┼ż├şl v podko┼ż├ş, ktor├ę tvoria z├íklad samotn├ęho ochorenia. Oper├ícia prebieha v┬ácelkovej anest├ęzii a trv├í pribli┼żne 30-60 min├║t. Operat├ęr pracuje ve─żmi bezpe─Źne s┬ájednor├ízovou laserovou sondou a cel├í oper├ícia prebieha pod sonografickou kontrolou.

Prv├Żm krokom je vytvorenie mal├ęho rezu v oblasti slabiny, kde sa ┼żila vypreparuje. Nasleduje ─Ćal┼í├ş rez v oblasti ─Źlenku, cez ktor├Ż zavedieme laserov├║ kanylu s priemerom 2 mm. Dostaneme sa a┼ż do hornej ─Źasti k oblasti slab├şn, ┼żilu odpoj├şme a m├┤┼żeme ju za─Źa┼ą bezpe─Źne p├íli┼ą laserom. Takto vyp├ílime postupne cel├║ ┼żilu zhora nadol, a t├Żm p├ídom upch├ívame aj bo─Źn├ę pr├ştoky. Nako─żko t├íto ┼żila nem├í v ─żudskom tele v├Żznamn├║ funkciu, jej odstr├ínenie nesp├┤sobuje pre ─żudsk├Ż organizmus ┼żiadnu komplik├íciu.

D├┤le┼żit├ę je spravi┼ą aj obmedzenie pr├şstupu ─Ćal┼íej krvi cez spojky v samotnom slabinovom kan├íli. Spojky toti┼ż vytv├íraj├║ pr├ş─Źinu recit├şv, a preto je potrebn├ę d├┤kladne ich odstr├íni┼ą.

 

Rekonvalescencia a v├Żsledn├Ż efekt

Po laserovej oper├ícii k┼Ľ─Źov├Żch ┼ż├şl oddychuje pacient nieko─żko hod├şn na l├┤┼żku a n├ísledne je prepusten├Ż do dom├ícej starostlivosti. Hojenie prebieha naj─Źastej┼íie bez komplik├íci├ş. Pacient sa m├┤┼że vr├íti┼ą do zamestnania u┼ż po 14 d┼łoch. Nasleduj├║ce 2 t├Ż┼żdne je potrebn├ę nohu na─Ćalej band├í┼żova┼ą elastick├Żm obv├Ązom. Pre dosiahnutie maxim├ílneho efektu m├┤┼że lek├ír odporu─Źi┼ą ─Ćal┼íie podporn├ę band├í┼żovanie po dobu 1-6 mesiacov, ktor├ę v┼íak pacienta nijako v├Żrazne neobmedzuje v ka┼żdodenn├Żch aktivit├ích.

V d├┤sledku odstr├ínenia k┼Ľ─Źov├Żch ┼ż├şl sa zn├ş┼żi mo┼żnos┼ą z├ípalu a infekcie, zr├Żchli sa pr├ştok krvi v ostatn├Żch ┼żil├ích a poc├ştite obrovsk├║ ├║─żavu od bolesti. V─Ćaka pou┼żitiu najmodernej┼íej laserovej technol├│gie nezostan├║ na noh├ích ┼żiadne v├Żrazn├ę jazvy a s┬áv├Żsledn├Żm kozmetick├Żm efektom budete zaru─Źene spokojn├ş.

 

V├Żhody laserovej oper├ície k┼Ľ─Źov├Żch ┼ż├şl

V├Żhodou laserov├ęho z├íkroku v┬áporovnan├ş s┬áchirurgickou met├│dou odstra┼łovania varixov (stripping) je v├Żrazn├ę skr├ítenie hojenia a pr├íceneschopnosti. K├Żm po laserovej oper├ícii sa m├┤┼że pacient vr├íti┼ą do zamestnania u┼ż po 2 t├Ż┼żd┼łoch, po chirurgickom strippingu sa doba pr├íceneschopnosti m├┤┼że pred─║┼żi┼ą a┼ż na 2 mesiace. Noha je dlh┼íiu dobu opuchnut├í, ─Źerven├í a s┬ánieko─żk├Żmi pribli┼żne 1-2 cm jazvami. Hojenie po laserovej oper├ícii je ove─ża r├Żchlej┼íie, jednoduch┼íie a bez v├Żrazne vidite─żn├Żch jaziev. Va┼íe nohy bud├║ op├Ą┼ą zdrav├ę a zabudnete na ka┼żdodenn├ę pocity bolesti a ├║navy.

Nedovo─żte, aby v├ís ochorenie k┼Ľ─Źov├Żch ┼ż├şl na─Ćalej obmedzovalo v┬ábe┼żnom ┼żivote a objednajte sa ─Źo najsk├┤r na vstupn├ę vy┼íetrenie k┬án├í┼ímu ┼ípecialistovi!

OBJEDNA┼Ą SA