fbpx

Oddelenia - Lepenie kŕčových žíl VenaSeal

Lepenie kŕčových žíl VenaSeal

  • Popis

Popis

Krásne a zdravé nohy bez kŕčových žíl teraz môžete mať na počkanie. Lepenie žíl VenaSeal je unikátna metóda liečby s okamžitým efektom. Je účinná, bezbolestná a nevyžaduje PN ani nosenie kompresných pančúch. Zákrok vykonáva skúsený chirurg MUDr. Július Muranský, MPH., ktorý absolvoval na túto metódu špeciálne školenie v zahraničí.

 

Pre koho je vhodné lepenie žíl VenaSeal

Zákrok je vhodný pre pacientov, ktorí majú v dolných končatinách tzv. žilový reflux. Tento vzniká, keď žilové chlopne prestanú správne pracovať a umožnia krvi prúdiť spätne a hromadiť sa v žilách. Reflux môže v nohách spôsobiť kŕčové žily, pocit ťažkých, nepokojných alebo unavených nôh, bolestivosť, svrbenie, opuch či nočné kŕče. Ak sa ochorenie nelieči, príznaky sa môžu časom zhoršovať a spôsobiť veľmi nepríjemné zdravotné komplikácie. Prítomnosť žilového refluxu zisťujeme bezbolestným sonografickým vyšetrením (tzv. Dopplerovské vyšetrenie), ktoré robíme priamo u nás na klinike.
Zákrok  je vhodný pre ženy aj mužov v akomkoľvek veku. Nemôžu ho podstúpiť jedine pacienti so zápalom žíl a problémami so zrážanlivosťou krvi.

 

Ako prebieha lepenie žíl VenaSeal

Cieľom liečby kŕčových žíl je vo všeobecnosti obmedzenie alebo odstránenie spätného toku krvi. Konkrétne pri liečbe VenaSeal dochádza k uzavretiu chorej žily špeciálnym lepidlom – adhezívom, ktoré zlepí steny a takisto chlopne chorej žily. Následne sa krv presmeruje do zdravých žíl.
Samotný zákrok trvá približne 45-60 minút, robí sa ambulantne a je bezbolestný. Ide o inovatívnu metódu, kedy lekár cez jeden 4-milimetrový vpich zavedie do chorej žily špeciálny katéter a pod ultrazvukovou kontrolou aplikuje malé množstvo chirurgického lepidla so špeciálnym zložením. Efekt zákroku je okamžitý a úspešnosť liečby je až 98%.

 

Hojenie a rekonvalescencia po lepení žil VenaSeal

Lepenie žíl VenaSeal nevyžaduje žiadnu hospitalizáciu ani PN. Hneď po zákroku odchádza pacient domov a môže sa bez akýchkoľvek obmedzení vrátiť do bežného života. Nevyžaduje sa dokonca ani bandážovanie končatiny či nosenie kompresných pančúch, takže zákrok je možné komfortne realizovať aj počas leta. Nakoľko ide o miniinvazívne ošetrenie, na nohách nezostávajú žiadne jazvy.

Na vstupné vyšetrenie k nášmu špecialistovi MUDr. Júliusovi Muranskému, MPH. sa môžete objednať na 0911 45 45 50 alebo revive@revive.sk

OBJEDNAŤ SA