fbpx

Oddelenia - Liečba mužskej alopécie kmeňovými bunkami

Liečba mužskej alopécie kmeňovými bunkami

  • Popis

Popis

S alopéciou resp. vypadávaním vlasov sa počas života stretne takmer každý muž. Podľa dostupných štatistík trápi vypadávanie vlasov  vo veku 35 rokov až 2/3 mužskej populácie, takže ide naozaj o veľmi častý problém. Aj keď sú v dnešnej dobe plešinky u mužov považované za sexi, väčšina z nich túži po hustých zdravých vlasoch. Čo ale robiť, keď vám vlasy ubúdajú každým dňom a ich rednutie neviete zastaviť?

Novým trendom v liečbe mužskej alopécie je liečba kmeňovými bunkami. Ich výhoda spočíva v jedinečnej schopnosti obnovovať poškodené resp. opotrebované tkanivá v tele a v súčasnosti sa využívajú pri liečbe viac než 70 ochorení vrátane tzv. androgénnej alopécie.

 

Pre koho je vhodná liečba alopécie

Liečba kmeňovými bunkami je vhodná pre všetkých pánov, ktorí majú problém s vypadávaním vlasov. Najčastejšie ide o rednutie resp. stratu vlasov v hornej časti hlavy alebo po bokoch čela (tzv. kúty).

 

Ako prebieha liečba kmeňovými bunkami

Prvým krokom je lokálne znecitlivenie brušnej oblasti (presnejšie oblasti pupka), odkiaľ sa budú získavať kmeňové bunky. Do špeciálnych striekačiek sa odoberá tukové tkanivo v množstve cca 15-30 ml. Následne sa striekačky vložia do prístroja centrifuga, ktorý oddelí jednotlivé zložky tukového tkaniva – olej, tuk a červené zložky krvi. Ďalej sa pracuje už len s tukom, ktorý sa opätovne vloží do centrifugy a dostávame tak kmeňové bunky. Tie sa vpravia do pokožky hlavy injekčne, pričom ošetrovaná oblasť je samozrejme lokálne znecitlivená. Pre lepší účinok je možné kmeňové bunky zmiešať s krvnou plazmou. Nakoľko sa do pokožky hlavy aplikuje len vlastný materiál, nehrozí riziko alergickej reakcie.
Celý zákrok trvá približne 90-120 minút a hneď po ňom odchádza pacient domov.

 

Výsledný efekt liečby kmeňovými bunkami

Výsledok aplikácie kmeňových buniek sa prejaví približne po 2-3 mesiacoch, kedy začnú z pokožky hlavy vyrastať nové zdravé vlasy. Efekt zákroku je dlhodobý.

OBJEDNAŤ SA