fbpx

Oddelenia - Oper├ícia herni├ş

Oper├ícia herni├ş

  • Popis

Popis

Hernia, prietr┼ż alebo ─żudovo povedan├ę pruh je vyklenutie pobru┼ínice cez bru┼ín├║ stenu. V praxi rozli┼íujeme nieko─żko typov herni├ş (pruhu) pod─ża miesta ich lokaliz├ície. Naj─Źastej┼íie ide o herniu (pruh) v oblasti slab├şn (tzv. inguin├ílna) alebo pupka (umbilik├ílna), m├┤┼że sa ale vyskytova┼ą aj v in├Żch lokalit├ích (vantr├ílna, Spiegelova hernia at─Ć.)

 

Pr├şznaky hernie (pruhu)

Samotn├í hernia (pruh) sp├┤sobuje len minim├ílne obtia┼że ako je boles┼ą ─Źi z├ípal. Predov┼íetk├Żm ale prek├í┼ża pacientovi samotn├ę vyklenutie. Ide o vytvorenie otvoru na bru┼ínej stene, a to najviac na miestach, kde vystupuj├║ z bru┼ínej steny r├┤zne ┼ítrukt├║ry, alebo ide o v├Żvojov├Ż pozostatok. Princ├şpom je vytla─Źenie bru┼ínej v├Żstelky – peritonea a v ┼łom r├┤znych ┼ítrukt├║r do podko┼żia.

 

Lie─Źba hernie (pruhu)

Nebezpe─Źenstvo hernie (pruhu) spo─Ź├şva v komplik├ícii pri┼íkr├şpnutia bru┼ín├Żch ├║trob do br├ínky, n├íslednom opuchu, z├ípale a perfor├ícii. Jedin├Żm mo┼żn├Żm rie┼íen├şm je okam┼żit├í opera─Źn├í lie─Źba, nako─żko ide o v├í┼żne ohrozenie ┼żivota. Pr├íve preto je rozumn├ę prevent├şvne odstr├ínenie hernie (pruhu) v ─Źo najkrat┼íom obdob├ş po jej vzniku. Oper├ícia hernie (pruhu) na na┼íej klinike je pribli┼żne polhodinov├Ż opera─Źn├Ż z├íkrok, a to bu─Ć plastikou s vyu┼żit├şm vlastn├Żch tkan├şv alebo s pou┼żit├şm sie┼ąky.

Hernia (pruh) m├┤┼że by┼ą niekedy sprev├ídzan├í diast├ízou (rozost├║pen├şm bru┼ín├Żch svalov). Na┼íi ┼ípecialisti operuj├║ diast├ízu bru┼ín├Żch svalov ─Źastokr├ít naraz s pupo─Źnou herniou (pruhom).

Na klinike REVIVE pon├║kame rie┼íenie slabinovej hernie (pruhu) klasick├Żm a celosvetovo ─Źoraz viac uplat┼łovan├Żm, laparoskopick├Żm pr├şstupom.

 

Druh pr├şstupu V├Żhody:
Klasick├Ż pr├şstup – mo┼żnos┼ą realiz├ície v spin├ílnej anest├ęze, tj. bez nutnosti uspatia pacienta, pr├şpadne v lok├ílnej anest├ęze  

 

Laparoskopick├Ż pr├şstup – men┼íia poopera─Źn├í boles┼ą
– men┼íia potreba analget├şk v poopera─Źnom obdob├ş
– r├Żchlej┼í├ş n├ívrat k be┼żnej fyzickej aktivite
– v├Żrazne r├Żchlej┼í├ş n├ívrat do pracovn├ęho procesu vr├ítane ┼ąa┼żkej fyzickej aktivity
– lep┼í├ş kozmetick├Ż efekt

Na vstupn├ę vy┼íetrenie k n├í┼ímu ┼ípecialistovi sa m├┤┼żete objedna┼ą na 0911 45 45 50 alebo revive@revive.sk

OBJEDNA┼Ą SA