fbpx

Oddelenia - Oper├ícia slep├ęho ─Źreva laparoskopicky

Oper├ícia slep├ęho ─Źreva laparoskopicky

  • Popis

Popis

Z├ípal slep├ęho ─Źreva sa zvy─Źajne prejavuje vo forme prudk├Żch k┼Ľ─Źovit├Żch bolest├ş v okol├ş pupka. Bolesti sa postupne pres├║vaj├║ do oblasti prav├ęho podbru┼íka a m├┤┼żu by┼ą sprev├ídzan├ę ─Ćal┼í├şmi zdravotn├Żmi ┼ąa┼żkos┼ąami: nevo─żnos┼ą, zvracanie, z├ípcha resp. nad├║vanie a zv├Ż┼íen├í teplota nad 38┬░ C. Ak trp├şte t├Żmito pr├şznakmi, mali by ste ─Źo najsk├┤r vyh─żada┼ą lek├íra.

 

Pre─Źo vznik├í z├ípal slep├ęho ─Źreva

Slep├ę ─Źrevo predstavuje vakovit├Ż za─Źiatok hrub├ęho ─Źreva. Samotn├Ż z├ípal v┼íak nevznik├í priamo v ┼łom, ale v malom ─Źervovitom pr├şvesku. Probl├ęm nast├íva, ke─Ć sa napln├ş stolicou a d├┤jde k jeho uzavretiu resp. pri┼íkrteniu. Zost├íva v ┼łom infek─Źn├Ż materi├íl (stolica s premno┼żen├Żmi bakt├ęriami), a t├Żm p├ídom vznik├í z├ípal roz┼íiruj├║ci sa do steny resp. okolia ─Źreva. Okrem toho m├┤┼że z├ípal slep├ęho ─Źreva vznikn├║┼ą aj v pr├şpade, ┼że sa do pr├şvesku zakliesnia cudzie teles├í ako napr. k├┤stky alebo jadierka z ovocia.

 

Laparoskopick├í oper├ícia slep├ęho ─Źreva

Ak lek├ír zist├ş, ┼że sa slep├ę ─Źrevo, presnej┼íie jeho ─Źervovit├Ż pr├şvesok za─Ź├şna zapalova┼ą, je potrebn├ę odstr├íni┼ą ho ─Źo najsk├┤r. Oper├ícia slep├ęho ─Źreva sa ide├ílne odpor├║─Źa v k─żudovom alebo za─Źiato─Źnom ┼ít├ídiu z├ípalu, trv├í pribli┼żne 30 min├║t a rob├ş sa v celkovej anest├ęzii.
Operuje sa z 2 resp. 3 vstupov ÔÇô jeden pod pupkom, druh├Ż v oblasti nad slep├Żm ─Źrevom a tret├ş na druhej strane alebo v strede brucha. Presn├Ż priebeh oper├ície slep├ęho ─Źreva ur─Ź├ş v┼żdy lek├ír na z├íklade lok├ílneho n├ílezu.

 

V├Żhody laparoskopickej oper├ície slep├ęho ─Źreva

V├Żhodami laparoskopie a v porovnan├ş s klasickou otvorenou oper├íciou s├║:
– r├Żchlej┼íia rekonvalescencia a n├ívrat do zamestnania
– jednoduch┼í├ş poopera─Źn├Ż priebeh
– lep┼í├ş kozmetick├Ż efekt bez v├Żrazn├Żch jaziev
– ide o v├Żkon jednod┼łovej chirurgie, tak┼że pacient odch├ídza do dom├ícej starostlivosti u┼ż v de┼ł oper├ície

Na vstupn├ę vy┼íetrenie k n├í┼ímu ┼ípecialistovi sa m├┤┼żete objedna┼ą na 0911 45 45 50 alebo revive@revive.sk

OBJEDNA┼Ą SA