fbpx

Oddelenia - Oper├ícia ┼żl─Źn├şka laparoskopicky

Oper├ícia ┼żl─Źn├şka laparoskopicky

  • Popis

Popis

Oper├ícia ┼żl─Źn├şka (cholecystekt├│mia) je v s├║─Źasnosti naj─Źastej┼í├ş laparoskopick├Ż v├Żkon. V porovnan├ş s klasickou otvorenou oper├íciou m├í nieko─żko v├Żhod: je spojen├í s v├Żrazne men┼í├şm po─Źtom komplik├íci├ş, doba zotavovania po oper├ícii sa skracuje na minimum a v├Żkon je mo┼żn├ę realizova┼ą ako jednod┼łov├║ chirurgiu.

 

┼Żl─Źn├şk a jeho funkcia

┼Żl─Źn├şk ako ─żudsk├Ż org├ín si m├┤┼żeme predstavi┼ą ako mal├Ż ploch├Ż va─Źok. Jeho v├Żznam spo─Ź├şva v hromaden├ş ┼żl─Źe, ktor├í je potrebn├í na lep┼íie tr├ívenie tu─Źn├Żch jed├íl. ┼Żl─Ź sa vytv├íra v pe─Źe┼łov├Żch bunk├ích a do ┼żl─Źn├şka je priv├ídzan├í ┼żl─Źovodmi.

 

Laparoskopick├í oper├ícia ┼żl─Źn├şka

Oper├ícia ┼żl─Źn├şka je v naj─Źatej┼í├şch pr├şpadoch pl├ínovan├Ż opera─Źn├Ż v├Żkon. Pacienti podstupuj├║ oper├íciu v pr├şpade v├Żskytu koliky, opakovan├Żch ┼żl─Źn├şkov├Żch kame┼łov, z├ípalu ┼żl─Źn├şka, polypov at─Ć. Najvhodnej┼íie je odstr├íni┼ą ┼żl─Źn├şk v stave, ke─Ć nie je zap├ílen├Ż, a to z d├┤vodu men┼íieho v├Żskytu komplik├íci├ş a lep┼íieho v├Żsledku lie─Źby.
Laparoskopick├í oper├ícia ┼żl─Źn├şka trv├í pribli┼żne 30 min├║t a prebieha v celkovej anest├ęzii. Lek├ír urob├ş 4 mal├ę rezy, cez ktor├ę sa do bru┼ínej dutiny zaved├║ tenk├ę dut├ę ty─Źe. Cez ne sa potom zav├ídzaj├║ miniaturizovan├ę opera─Źn├ę n├ístroje a kamera. Bru┼ín├í dutina sa napust├ş plynom (oxidom uhli─Źit├Żm), n├ísledne sa cel├Ż ┼żl─Źn├şk vy┼ąahuje von cez rez veden├Ż pod pupkom.
Po oper├ícii pacient oddychuje nieko─żko hod├şn na l├┤┼żku a v de┼ł v├Żkonu je prepusten├Ż do dom├ícej starostlivosti.

 

Poopera─Źn├Ż priebeh po laparoskopickej oper├ícii ┼żl─Źn├şka

Nako─żko ide o laparoskopick├║ oper├íciu, jej poopera─Źn├Ż priebeh b├Żva spravidla bezprobl├ęmov├Ż. Ur─Źite v┼íak neodpor├║─Źame podce┼łova┼ą rekonvalescenciu a pacient by mal dodr┼żiava┼ą odpor├║─Źania n├í┼ího ┼ípecialistu. R├Żchlos┼ą n├ívratu do zamestnania je individu├ílna. Z├íle┼ż├ş predov┼íetk├Żm od charakteru pr├íce, ─Źi ide o sedav├ę zamestnanie (pribli┼żne po t├Ż┼żdni) alebo fyzicky n├íro─Źn├║ pr├ícu (pribli┼żne po 4-8 t├Ż┼żd┼łoch). Vidite─żnos┼ą jaziev je v─Ćaka pou┼żitiu najmodernej┼íej laparoskopickej technol├│gie len minim├ílna.

Na vstupn├ę vy┼íetrenie k n├í┼ímu ┼ípecialistovi sa m├┤┼żete objedna┼ą na 0911 45 45 50 alebo revive@revive.sk

OBJEDNA┼Ą SA