fbpx

Oddelenia - Oper├ície kone─Źn├şka – fistuly, polypy, abscesy a fis├║ry

Oper├ície kone─Źn├şka – fistuly, polypy, abscesy a fis├║ry

  • Popis

Popis

Na klinike REVIVE sa ┼ípecializujeme na komplexn├║ lie─Źbu ochoren├ş kone─Źn├şka. Okrem hemoroidov sa zaober├íme ┼íirok├Żm spektrom ─Ćal┼í├şch ochoren├ş, ku ktor├Żm patria hlavne p├ş┼í┼ąaly (fistuly), polypy, abscesy a trhliny kone─Źn├şka (fis├║ry). V─Ćaka najmodernej┼í├şm lie─Źebn├Żm postupom a dlhoro─Źn├Żm sk├║senostiam na┼íich ┼ípecialistov sme ├║spe┼íne vylie─Źili u┼ż stovky pacientov.

 

P├ş┼í┼ąaly (fistuly)

Pod pojmom p├ş┼í┼ąaly resp. fistuly rozumieme cesty mimo kone─Źn├şka. Ide o kan├íliky, ktor├ę m├┤┼żu by┼ą kompletn├ę alebo nekompletn├ę. Kompletn├ę kan├íliky prech├ídzaj├║ a┼ż do kone─Źn├şka, pri─Źom doch├ídza k ├║niku stolice. V pr├şpade nekompletn├Żch kan├ílikov vytek├í iba hnisav├í zlo┼żka, ktor├í vznikla v d├┤sledku z├ípalu, naj─Źastej┼íie ako n├ísledok po abscesoch. Po absolvovan├ş vstupn├ęho vy┼íetrenia v├ím lek├ír odporu─Ź├ş najvhodnej┼í├ş lie─Źebn├Ż postup. Naj─Źastej┼íie maj├║ na┼íi pacienti jednoduch┼íie n├ílezy, ktor├ę vieme lie─Źi┼ą na po─Źkanie, v lok├ílnej anest├ęzii. Pri zlo┼żitej┼í├şch pr├şpadoch uprednost┼łuje z├íkroky v celkovej anest├ęzii.

 

Análne polypy

Polypy s├║ nezhubn├ę n├ídory vo vn├║torn├Żch sten├ích kone─Źn├şka. M├┤┼żeme si ich predstavi┼ą ako v├Żrastky r├┤znych ve─żkost├ş, siahaj├║ce do r├┤znych h─║bok kone─Źn├şka. Vzh─żadom k tomu, ┼że m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą ve─żmi nepr├şjemn├ę zdravotn├ę ┼ąa┼żkosti, odpor├║─Źame radik├ílne odstr├ínenie pri rektoskopii v celkovej anest├ęzii.

 

Abscesy

An├ílne abscesy predstavuj├║ z├ípalov├ę ochorenie s pr├ştomnos┼ąou hnisu v oblasti kone─Źn├şka. Vyvol├ívaj├║ zv├Ż┼íenie teploty, nepr├şjemn├ę bolesti a pacienti nevedia sedie┼ą ani spa┼ą. Nako─żko m├┤┼żu prech├ídza┼ą a┼ż do sepsy tj. otravy krvi, je d├┤le┼żit├ę ochorenie ─Źo najsk├┤r zachyti┼ą a odborne lie─Źi┼ą. Lie─Źba spo─Ź├şva v jednoduchom chirurgickom otvoren├ş abscesu, ─Źo umo┼żn├ş odte─Źenie hnisu. Ke─Ć sa hnis odstr├íni, odstr├íni sa aj pr├ş─Źina otravy krvi a pacient sa za─Ź├şna hoji┼ą.

 

Trhliny kone─Źn├şka (fis├║ry)

Trhlinami ozna─Źujeme ak├ęko─żvek l├ęzie ─Źi┼że po┼íkodenia kone─Źn├şka, sp├┤soben├ę slab├Żm prekrven├şm alebo lok├ílnym poranen├şm. Pri tomto ochoren├ş je ve─żmi d├┤le┼żit├í psychick├í lie─Źba a takisto starostlivos┼ą o stolicu, aby bola m├Ąkk├í. Kone─Źn├şk je potrebn├ę rozdilatova┼ą resp. roztiahnu┼ą. Dilat├íciu je mo┼żn├ę urobi┼ą jednor├ízovo v celkovej anest├ęzii alebo si bude pacient pod─ża pokynov lek├íra opakovane dilatova┼ą kone─Źn├şk doma. Okrem tejto met├│dy je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą ┼ípeci├ílnu tekutinu Lapis, o┼íetri┼ą kone─Źn├şk laserom alebo vysokofrekven─Źnou abl├íciou.

Na vstupn├ę vy┼íetrenie k n├í┼ímu ┼ípecialistovi s viac ne┼ż 20-ro─Źnou praxou, MUDr. J├║liusovi Muransk├ęmu, MPH., sa m├┤┼żete objedna┼ą na 0911 45 45 50 alebo revive@revive.sk

OBJEDNA┼Ą SA