fbpx

Oddelenia - Transplantácia vlasov

Transplantácia vlasov

  • Popis

Popis

Najmodernejšia metóda transplantácie vlasov na klinike REVIVE je ideálnym riešením pre všetkých, ktorých trápia riedke vlasy alebo plešiny. Princípom zákroku je prenesenie vlasových korienkov z miesta, kde ich je dostatok, na miesto, kde naopak chýbajú.

 

Príprava na transplantáciu vlasov

Pred samotným zákrokom odporúčame naším klientom dôkladnú prípravu. Tá spočíva v absolvovaní série 2 resp. 3 ošetrení ACP plazmou. Ide o krvnú plazmu s najvyššou koncentráciou rastových faktorov, ktorú aplikujeme do lokality, kde sa bude robiť transplantácia. Zvýšime tak pravdepodobnosť, že sa vlasy uchytia a vytvoríme podklad na to, aby začali rýchlejšie rásť. Okrem toho má krvná plazma aj revitalizačný účinok na existujúce vlasy a podporu ich ďalšieho rastu.

 

Transplantácia vlasov a jej priebeh

Zákrok je možné realizovať v lokálnej alebo celkovej anestézii podľa požiadaviek klienta. Ide o dlhší výkon na niekoľko hodín, pričom presná dĺžka je ovplyvnená počtom prenášaných vlasových korienkov. Vlasové korienky sa odoberajú jemnými rezmi skalpelom (max. veľkosť 1 mm), najčastejšie po 2-3 kusoch. Korienky sa následne implantujú do želanej oblasti pomocou špeciálnej ihly. Okrem vlasov je možné transplantovať aj chĺpky do obočia. V takomto prípade sa chĺpky odoberajú z oblasti slabín.

 

Efekt transplantácie vlasov

Efekt zákroku je viditeľný okamžite po jeho realizácii. Trvá približne 2 týždne, kým sa transplantované vlasy prihoja, zahoja sa všetky rany a následne už vlasy žijú svojím vlastným životom. Pravdepodobnosť udržania resp. prežitia vlasu je približne 70 %. V prípade, že klient podstúpi pred transplantáciou vlasov aj ošetrenie ACP plazmou, pravdepodobnosť uchytenia sa vlasových folikulov vzrastie až na 90 %. Výsledný efekt môže byť ovplyvnený aj pridruženými ochoreniami ako je napr. cukrovka.

OBJEDNAŤ SA