fbpx

Oddelenia - Artroskopick├ę oper├ície (artroskopie)

Artroskopick├ę oper├ície (artroskopie)

Kateg├│rie:
  • Popis
  • Recenzie (0)

Popis

Artroskopia je v s├║─Źasnosti najmodernej┼íia opera─Źn├í met├│da o┼íetrenia m├Ąkk├Żch ─Źast├ş k─║bov. Rozumieme nimi predov┼íetk├Żm menisky, chrupavky, k─║bov├ę p├║zdra a v├Ąziv├í. Artroskopick├ę oper├ície s├║ vhodn├ę pri ich degenerat├şvnom po┼íkoden├ş resp. opotreben├ş vplyvom prib├║daj├║ceho veku, ale takisto aj pri ├║razovom po┼íkoden├ş. Na┼íi ┼ípecialisti maj├║ s artroskopick├Żmi oper├íciami dlhoro─Źn├ę sk├║senosti a zaru─Źene u nich budete v t├Żch najlep┼í├şch ruk├ích.

 

V oblasti ktor├Żch k─║bov je mo┼żn├ę robi┼ą artroskopick├║ oper├íciu (artroskopiu)?

Artroskopick├í oper├ícia sa naj─Źastej┼íie vykon├íva v oblasti kolena. Ide konkr├ętne o oper├íciu samotn├ęho kolenn├ęho k─║bu alebo po┼íkoden├Żch meniskov a chrupavky. Najn├íro─Źnej┼í├şm v├Żkonom je plastika predn├ęho skr├ş┼żen├ęho v├Ązu. Okrem artroskopie kolien sa na na┼íej klinike realizuj├║ aj artroskopick├ę oper├ície ─Źlenka.

 

Ako prebieha artroskopická operácia (artroskopia)?

Artroskopia je dnes naj├║─Źinnej┼íia a z├írove┼ł naj┼íetrnej┼íia miniinvaz├şvna technika na o┼íetrenie a lie─Źbu m├Ąkk├Żch ─Źast├ş k─║bov. Oper├ícia sa rob├ş v celkovej anest├ęzii a trv├í pribli┼żne 45 a┼ż 60 min├║t, v z├ívislosti od zlo┼żitosti lok├ílneho n├ílezu.
Operat├ęr ÔÇô ortop├ęd urob├ş najprv mal├Ż rez, cez ktor├Ż zavedie do k─║bu tenk├Ż optick├Ż pr├şstroj, tzv. artroskop. V─Ćaka nemu vid├ş na monitore cel├Ż k─║b a jeho vn├║torn├ę ┼ítrukt├║ry v nieko─żkon├ísobnom zv├Ą─Ź┼íen├ş. Pod─ża potreby sa m├┤┼żu vytvori┼ą ─Ćal┼íie 2 resp. 3 men┼íie rezy, cez ktor├ę sa zav├ídzaj├║ miniaturizovan├ę opera─Źn├ę n├ístroje. Po─Źas celej oper├ície sa do k─║bu priv├ídza steriln├Ż roztok, ktor├Ż roz┼ąahuje k─║bnu dutinu a z├írove┼ł odv├ídza z k─║bu po┼íkoden├ę tkaniv├í.

Nako─żko m├í artroskop priemer od 0,25 cm do 0,5 cm, v├Żsledn├í jazvi─Źka resp. jazvi─Źky po artroskopii m├íj├║ menej ako 1 cm a s├║ takmer nevidite─żn├ę.

 

Ko─żko trv├í a ako prebieha hojenie po artroskopickej oper├ícii (artroskopii)?

Nieko─żko dn├ş po artroskopii m├┤┼że pacient poci┼ąova┼ą boles┼ą v opera─Źnom mieste. N├í┼í ortop├ęd v├ím predp├ş┼íe lieky na tlmenie bolesti, tzv. analgetik├í. Vhodn├ę s├║ ─żadov├ę obklady, polohovanie k─║bu a rehabilita─Źn├ę cvi─Źenie pod─ża odpor├║─Źania lek├íra. Nasleduj├║cich 6-8 t├Ż┼żd┼łov je potrebn├ę operovan├Ż k─║b ┼íetri┼ą. Potom sa m├┤┼że pacient postupne vraca┼ą k obvyklej fyzickej z├í┼ąa┼żi. Pribli┼żne po 6 mesiacoch by mal by┼ą k─║b ├║plne zahojen├Ż.

 

Ak├ę s├║ v├Żhody artroskopickej oper├ície (artroskopie)?

– r├Żchlej┼íie hojenie a men┼í├ş v├Żskyt poopera─Źn├Żch komplik├íci├ş,
– men┼íia bolestivos┼ą po v├Żkone,
– men┼íia jazvi─Źka a men┼íie riziko infekcie,
– artoskopiu je mo┼żn├ę realizova┼ą ako jednod┼łov├║ chirurgiu.

 

Na vstupn├ę vy┼íetrenie k n├í┼ímu ┼ípecialistovi sa m├┤┼żete objedna┼ą na 0911 45 45 50 alebo revive@revive.sk

Recenzie

Nikto zatia─ż nepridal hodnotenie.


Pridajte prv├║ recenziu pre “Artroskopick├ę oper├ície (artroskopie)”

OBJEDNA┼Ą SA