fbpx

Oddelenia - Lie─Źba bolest├ş kolien kyselinou hyalur├│novou

Lie─Źba bolest├ş kolien kyselinou hyalur├│novou

Kateg├│rie:
  • Popis
  • Recenzie (0)

Popis

Tr├ípia v├ís dlhodob├ę bolesti kolien a u┼ż v├ís nebav├ş nekone─Źn├ę u┼ż├şvanie liekov ─Źi natieranie mas┼ąami? Vyslobo─Ćte sa z bludn├ęho kruhu bolesti a vysk├║┼íajte lie─Źbu kyselinou hyalur├│novou. V─Ćaka nej bud├║ va┼íe kolen├í op├Ą┼ą fungova┼ą a vy budete ┼żi┼ą plnohodnotn├Ż ┼żivot bez bolesti.

 

Čo je kyselina hyalurónová?

Kyselina hyalur├│nov├í je najsilnej┼íia hydrata─Źn├í l├ítka v ─żudskom tele. Nach├ídza sa v na┼íej ko┼żi, o─Źiach, obli─Źk├ích, ale aj v ─Ćasn├ích, k─║boch at─Ć. V s├║vislosti s ortop├ędiu m├í v├Żznam predov┼íetk├Żm jej pr├ştomnos┼ą v k─║boch, presnej┼íie v k─║bovej (sinovi├ílnej) tekutine, naz├Żvanej aj k─║bov├ę mazivo. Pr├íve kyselina hyalur├│nov├í je jej z├íkladn├Żm stavebn├Żm kame┼łom. Sl├║┼żi ako ÔÇ×podu┼íkaÔÇť pri n├írazoch k─║bov a je zdrojom ┼żiv├şn pre k─║bov├║ chrupavku, ktor├í sa mus├ş pravidelne obnovova┼ą. Na to, aby sa chrupavka regenerovala a dobre fungovala, je potrebn├ę jej neust├íle premaz├ívanie kyselinou hyalur├│novou.

 

Pre koho je vhodn├í lie─Źba kolien kyselinou hyalur├│novou?

Lie─Źba kyselinou hyalur├│novou je vhodn├í pre v┼íetk├Żch pacientov, ktor├ş trpia boles┼ąami ─Źi obmedzenou pohyblivos┼ąou kolien v d├┤sledku degenerat├şvnych zmien (artr├│zy I. a II. stup┼ła) alebo ├║razu.

Prib├║daj├║cim vekom produkcia kyseliny hyalur├│novej v na┼íom tele kles├í, v d├┤sledku ─Źoho k─║by str├ícaj├║ v├Ż┼żivu, vysychaj├║ a za─Ź├şnaj├║ zdravotn├ę ┼ąa┼żkosti spojen├ę s boles┼ąami a obmedzenou pohyblivos┼ąou. U┼ż po 40. roku kles├í vlastn├í produkcia kyseliny hyalur├│novej na polovicu. Vo veku nad 60 rokov sa produkcia zni┼żuje len na 10% , a preto je potrebn├ę kyselinu hyalur├│nov├║ doplni┼ą do tela ÔÇ×zvonkuÔÇť.

 

Ako prebieha lie─Źba kolien kyselinou hyalur├│novou?

Kyselina hyalur├│nov├í (tzv. hyaluron├ít) sa do kolena aplikuje injek─Źne. Cie─żom je n├íhrada ch├Żbaj├║cej k─║bovej tekutiny. Z├íkrok sa rob├ş ambulantne a trv├í len p├ír sek├║nd. Nako─żko je kyselina hyalur├│nov├í n├í┼ímu telu vlastn├í l├ítka, v├Żskyt komplik├íci├ş po z├íkroku je ve─żmi zriedkav├Ż.

Okrem kolien je mo┼żn├ę kyselinu hyalur├│nov├║ aplikova┼ą aj do in├Żch k─║bov, napr. ramenn├ęho , bedrov├ęho alebo k─║bu ─Źlenka. Po─Źet opakovan├ş z├íkroku z├ívis├ş od lok├ílneho n├ílezu. Pri jednoduch┼í├şch pr├şpadoch sta─Ź├ş 1 pr├şpadne 2 injekcie, pri komplikovanej┼í├şch n├ílezoch sa pod├íva 3-5 d├ívok po dobu nieko─żk├Żch t├Ż┼żd┼łov.

 

Ako dlho trv├í rekonvalescencia a ak├Ż je efekt z├íkroku?

Pacient m├┤┼że do 48 hod├şn po aplik├ícii kyseliny hyalur├│novej poci┼ąova┼ą miernu boles┼ą, opuch ─Źi za─Źervenanie. Vhodn├ę je prikladanie ─żadov├Żch obkladov a u┼ż├şvanie analget├şk (liekov proti bolesti) pod─ża pokynov lek├íra. Nasleduj├║cich 7 dn├ş po z├íkroku by mal pacient obmedzi┼ą nadmern├║ fyzick├║ z├í┼ąa┼ż kolena.

Injek─Źne podan├í kyselina hyalur├│nov├í premaz├íva postihnut├Ż k─║b, tlm├ş n├írazy, zabezpe─Źuje lep┼íiu pohyblivos┼ą k─║bu a ├║stup bolesti. Udr┼żuje pru┼żnos┼ą chrupavky a od─Ća─żuje nutnos┼ą oper├ície. Efekt z├íkroku trv├í pribli┼żne 6-12 mesiacov.

 

Na vstupn├ę vy┼íetrenie k n├í┼ímu ┼ípecialistovi sa m├┤┼żete objedna┼ą na 0911 45 45 50 alebo revive@revive.sk

Recenzie

Nikto zatia─ż nepridal hodnotenie.


Pridajte prv├║ recenziu pre “Lie─Źba bolest├ş kolien kyselinou hyalur├│novou”

OBJEDNA┼Ą SA