fbpx

Oddelenia - Vstupn├ę ortopedick├ę vy┼íetrenie

Vstupn├ę ortopedick├ę vy┼íetrenie

Kateg├│rie:
  • Popis

Popis

Vstupn├ę ortopedick├ę vy┼íetrenie je vhodn├ę pre pacientov, ktor├ş maj├║ ak├ęko─żvek zdravotn├ę ┼ąa┼żkosti s├║visiace s pohybov├Żm apar├ítom. Ide konkr├ętne o probl├ęmy s k─║bmi (ramenn├Ż, lak┼ąov├Ż, kolenn├Ż, bedrov├Ż …), v├Ązmi alebo ┼í─żachami.

N├í┼í ┼ípecialista ÔÇô ortop├ęd sa v├ís na ├║vod sp├Żta, ak├Żmi zdravotn├Żmi ┼ąa┼żkos┼ąami trp├şte. Je d├┤le┼żit├ę, aby ste mu ─Źo najpresnej┼íie pop├şsali svoje zdravotn├ę obtia┼że a v pr├şpade potreby priniesli aj s├║visiacu zdravotn├║ dokument├íciu.

 

Priebeh ortopedick├ęho vy┼íetrenia

Samotn├ę ortopedick├ę vy┼íetrenie m├í nieko─żko ─Źast├ş. K─║by, v├Ązy ─Źi ┼í─żachy sa vy┼íetruj├║ najprv klinicky, ─Źi┼że zrakom lek├íra. Sk├║sen├Ż ortop├ęd u┼ż v priebehu p├ír sek├║nd rozpozn├í patologick├ę zmeny resp. zn├ímky po┼íkodenia. Pri tzv. funk─Źnom vy┼íetren├ş lek├ír zis┼ąuje rozsah hybnosti v danom k─║bovom syst├ęme. ─Äalej nasleduj├║ vy┼íetrovacie met├│dy v zmysle stresov├Żch faktorov, ktor├ę pom├íhaj├║ zisti┼ą silu v├Ązov a stabilitu k─║bov. Pod─ża potreby sa e┼íte m├┤┼żu doplni┼ą zobrazovacie vy┼íetrenia, ako napr. R├Ântgenologick├ę vy┼íetrenie, magnetick├í rezonancia, CT vy┼íetrenie alebo ultrazvukov├ę vy┼íetrenie.

 

Met├│dy lie─Źby ortopedick├Żch probl├ęmov

Ke─Ć s├║ v┼íetky vy┼íetrenia hotov├ę, n├í┼í ortop├ęd ur─Ź├ş presn├║ diagn├│zu a odporu─Ź├ş najvhodnej┼í├ş lie─Źebn├Ż postup. Najprv sa sna┼ż├şme vyu┼żi┼ą mo┼żnosti konzervat├şvnej ─Źi┼że neopera─Źnej lie─Źby. Naj─Źastej┼íie ide o medikament├│znu lie─Źbu (lieky), obstrekov├║ lie─Źbu (obstreky) a aplik├íciu intraartikul├írnych l├ítok (napr. hyaluron├íty, protiz├ípalov├ę lieky a injekcie, PRP). Okrem toho odosielame pacientov aj na rehabilita─Źn├║ a fyzio lie─Źbu (r├ízov├í vlna, reboxov├í lie─Źba, laserov├í terapia, magnetoterapia, ultrazvukov├í lie─Źba at─Ć.) do partnersk├Żch zdravotn├Żch zariaden├ş.

Ak konzervat├şvna lie─Źba nie je ├║spe┼ín├í, pristupujeme k opera─Źnej ortopedickej lie─Źbe v lok├ílnej alebo celkovej anest├ęzii.

 

Ak├ę ortopedick├ę zdravotn├ę ┼ąa┼żkosti lie─Źime?

Bolesti a z├ípaly k─║bov, ┼íliach a v├Ązov
Bolesti ramenn├ęho k─║bu
Bolesti lak┼ąov├ęho k─║bu vr├ítane tenisov├ęho lak┼ąa
Bolesti kolena
Kladivkov├Ż prst
Sk├íkav├Ż prst
Cysta z├íp├Ąstia (gangli├│m)
Karpálny tunel
Dupuytrenova kontrakt├║ra
De Quervainova tendinit├şda
Z├ípaly Achillovej ┼í─żachy
Roztrhnutie/rupt├║ra Achillovej ┼í─żachy
Haglundova p├Ąta
Cysta ─Źlenka (gangli├│m)
Vybo─Źen├ę palce (haluxy)

 

Na vstupn├ę vy┼íetrenie k n├í┼ímu ┼ípecialistovi sa m├┤┼żete objedna┼ą na 0911 45 45 50 alebo revive@revive.sk

OBJEDNA┼Ą SA